poniedziałek, 10 grudnia 2012

Mięciutkie, puchowe ozdoby choinkowe

Julia złożyła u mnie zamówienie na bagatela sześćdziesiąt nietłukących się, mięciutkich ozdób choinkowych. Miały być w kolorach świątecznych i w kształtach bożonarodzeniowych. Uszyłam zatem choinki, gwiazdki, serduszka i ptaszki. Dodatkowo na specjalną pośbę Julii powstało dziewięć całkiem nowych ozdób - sówek.
Sówki szyło się bardzo przyjemnie. Prezentują się wdzięcznie. Postanowiłam, że będą miały malowane ręcznie oczka i dzióbki. Pierwszy raz użyłam w tym celu nietoksycznych farb i markerów do tkanin i muszę przyznać, że malowanie na materiale jest niezwykle wciągające. Według mnie farby dają lepszy efekt no
i malowało mi się nimi zdecydowanie lepiej...
Myślę, że bez względu na to czy motyw sowy jest aktualnie modny czy też nie, sówki będą sukcesywnie powstawały w mojej Chatce.

Postanowiłam też wrócić do transferu na materiale, który ostatnimi czasy zaniedbałam. Tak oto powstał duuuży płócienny worek na ozdoby choinkowe z klimatycznym świątecznym motywem i takimż napisem.
Płócienne woreczki z napisami postanowiłam wprowadzić na stałe jako opakowanie do zamawianych
w Chatce przetworków. Na ostatnim zdjęciu fotografia przykadowa: pies Kasztan, małpka Monka i Ania łobuziara w zindywidualizowanyh :) opakowaniach. Powędrowały one do Pani Kasi.

10 komentarzy:

kasianat pisze...

Świetne są te ozdóbki!!!Sówki są oszałamiające!!!

Sofka pisze...

A może Pani sprzedaje swoje ozdoby? Ja bym chciała takie sówki bardzo!!!

Margot pisze...

Dziękuję :))

Margot pisze...

Tak, można dostać sówki. Proszę o kontakt mailowy
chatkamargot@gmail.com

viriditas pisze...

Mam nadzieję, że uszyłaś ich więcej niż 60, bo straaaasznie bym parę chciała :)

Margot pisze...

Dla Ciebie zawsze :)

Aleksandra Jakubowska pisze...

Sówki sa przesliczne !

Margot pisze...

Dziękuję :)

Julia pisze...

Ozdoby są cudowne! a sówki są przesłodkie :) wszystko razem na choince wygląda fenomenalnie! jeszcze raz serdeczne dzięki, cieplutko pozdrawiam i do następnego :) i naturalnie zdrowych, rodzinnych świąt życzę :)

Margot pisze...

Cieszę się niezmiernie :) Dziękuję serdecznie za życzenia i życzę wspaniałej zabawy w Sylwestra i tego co najlepsze w Nowym 2013 Roku! :)